| Malina67 a întrebat:

Sotul meu este violent cu mine, am zis în întrebarea anterioara, parinţii mei nu ştiu ca el ma bate, nu le-am zis sa nu îi îngrijorez. Am 24 de ani nu am unde sa stau, daca divorţez nu stiu cum sa le zic parintilor sa nu îi îngrijorez.Ce aţi recomanda sa fac în situatia asta? Îmi e frica de soţul meu.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti solicita un ordin de protectie in baza L.217/2003, pentru prevenirea şi combaterea violenţei domestice, rep.in 2020, cu md. si compl. ulterioare.
Daca tot nu se linistete parerea mea este sa divortezi, nu cred ca situatia o sa devina mai buna.

Bula
| Bula a răspuns:

Esti majora.
Daca ti-a placut mariajul, atunci trebuie sa inveti sa gestionezi partile "grele" ale lucrurilor!

| Violleta2022 a răspuns:

Iat-ti de munca si muta-te cu chirie, ca nu-i problema parintilor tai, dupa care bagi divort de sotul bataus.

| ioana748 a răspuns:

Vor afla oricum cand te va baga in spital.

| 1onur a răspuns:

Dece? Dece accepți să mănânci bătaie? Tu dacă nu le spui ce-ți face specimenul ăla de om eșuat ști nu ca viață normală niciodată nu o sa ai lângă el? O săte bată ori de câte ori nu o săi convins orice lui de ce accepți asta? Divorțează de parazitul ăla care își bat joc de tine în ultimul hal și spune-i tatăl lui tăi cum dă în tine cum te bate săi rupă picioare să nu-și mai permită niciodată săte trateze ca pe un nimeni...

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să le spui părinților tăi. Nu ai altă soluție.

| M1989 a răspuns:

De ce nu poti merge la parinti tai?