| Sonia9090 a întrebat:

Soțul meu ma bătut din nou aseară când a venit beat voi ați zis să plec de la el dar ma amenință că dacă plec îmi ia băiatul copilul are 5 ani și am mai plecat la părinți mei și a venit după mine ce pot face? de divorțat îmi e frică să divorțez

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai pus aceasta intrebare si ieri si ti-am raspuns.
Nu te lua dupa amenintarile lui, nu-ti poate lua fortat baiatul, mai ales daca este betiv si te bate.
Solicita un ordin de protectie si apoi divorteaza.
Primul ordin de protectie poate fi provizoriu si se poate emite de politie si apoi alt ordin de protectie pe perioada mai mare emis de instanta de judecata.

| gabicoo a răspuns:

Căldură mare. Plictiseala la fel. Ce ți-ai zis? Hai sa bag o lacrimogenă!

| TimberWolf a răspuns:

Numai povesti din astea ''incredibile'' pe TPU in ultima vreme laughing

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuia să renunți la relația cu el de prima dată când l-ai văzut băut sau când ți-a dat prima palmă.

| 1onur a răspuns:

Păi și ce pot face eu atunci? Dacă tu accepți sa fi bătut și îți place să trăiești cu un sălbatic din junglă eu ce să-ți facă ție daca alegi sa trăiești alaturi de așa cimpanzeu

Eu ți-am zis ce pățești cu așa om toată viața ta ți-am răspuns foarte clar la întrebările tale mereu

| 1onur a răspuns:

Eu nu pot să-ți spun la nesfârșit ce ai de făcut și tu să-ți face de cap cu soțul tău și cât te ia ăla la bătaie și capace dă cu tine de pământ sălbaticul ăla tu fi iar pui întrebări că te bate păi?

| Giulia911 a răspuns:

Eu te as ajuta, dar" gurile rele" spun ca minți, asa ca...