| Anda_1844 a întrebat:

Stie cineva ce se studiaza in primul semestru la drept anul 1? dau fundita pentru cel mai complex raspuns :*

Răspuns Câştigător
| law a răspuns:

Asta se studiaza anul 1 sem I la drept la Universitatea Bucuresti (la stat) : drept roman 1, istoria statului si dreptului roman, organizarea profesiilor juridice, teoria generala a dreptului, drept constitutional, un optional?(sociologie sau filosofie), lb. straina (engleza/germana/franceza), drept civil 1.

1 răspuns:
| ikram a răspuns:

La Univ. Al I Cuza Iasi, Facultatea de Drept, anul I, sem I : drept civil - partea generala, teoria generala a dreptului, drept constitutional si institutii politice, Limba straina (engleza juridica, franceza juridica, germana juridica), Competente TIC (informatica), si 1 optional la alegere dintre ( Sisteme juridice contemporane, Sociologie juridica, economie, Latina juridica I).