| CoryLovee a întrebat:

Stie cineva daca la alegerile locale iunie 2012 la numararea voturilor, respectiv procesul de votare, pot participa si observatori de la Partidul Poporului Dan Diaconescu PP-DD? Raspuns rapid! Va rog mult! Dau funda [ nu ca altii]

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Potrivit L.67/2004 privind alegerile locale observatorii interni nu pot fi membri ai unui partid politic, asa ca nu pot participa. In schimb, in circumscriptiile unde au candidati, pot participa ca membrii ai birourilor de circumscriptie si ai birourilor sectiilor de votare. Numai bine!

3 răspunsuri:
| gago a răspuns:

Buna

da pot participa si observatori de la partidul Poporului Dan Diaconescu happy