| madalina3005 a întrebat:

Stie cineva in cat timp dupa ce termini scoala de soferi poti sa dai examen? banuiesc ca daca a expirat, trebuie facut totul de la inceput.

Răspuns Câştigător
| gege a răspuns:

Daca ti-a expirat o faci iar.sad

5 răspunsuri:
| bluedar a răspuns:

Dupa ce ai terminat sau dupa ce ti-a expirat? Daca abia ai terinat teoria si practica, te poti programa cat de repede posibil, sau cat de repede au loc liber, cand am dat eu era foarte mare aglomeratie, si m-au programat cam dupa 3 luni, In schimb daca ti-a expirat, a trecut anul, trebuie sa refaci scoala, sa iti faci vizita psihologica din no, sa iti faci fisa medicala din nou, sa platesti, nu cred ca mai e obligatoriu sa mergi la cursurile teoretice, dar practic trebuie sa faci. Alti bani, alta distractie. E posibil totusi ca instructorul sa nu iti fi incheiat fisa si daca este dragut, sa te ajute sa treci mai departe, pentru ca nu se considera ca ai terminat.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Scoala de soferi este valabila 1 an. In acel timp te programezi sa dai examenul. In cazul in care nu reusesti sa-ti iei carnetul dupa un an de zile este expirata si trebuie sa faci din nou scoala. Succes!

| maria a răspuns:

Intr-un an de zile, daca a trecut un an, trebuie sa faci iar scoala, ore de legislatie (pe bune), caci multe scoli, cam sar peste ele, sa iti faci din nou dosarul si sa dai examen, urmat de traseu, dupa ce iei "sala". Succes si sa conduci prudenthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde scrie (lege, ceva.) ca este valabila 1 an scoala?