| amarieinatalia a întrebat:

Stie cineva? S-a mai aplicat Brexitul? Pot reveni in Marea Britanie din martie? Si daca da, cu ce documente

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acordul de iesire a fost aprobat de Parlamentul MB, urmeaza a fi aprobat si de Parlamentul European si iesirea se va produce pe 31 ianuarie 2020. Nu stiu daca acordul prevede libera circulatie sau in ce conditii se poate intra in MB dupa aceasta data.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru siguranta ta, fa-ti pasaport.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa aflam cu totii dupa 31 ian cand trebuie sa intre in vigoare. Sunt foarte vagi informatiile despre ce cuprinde acordul. Probabil vei avea nevoie de pasaport

| tudor565 a răspuns:

Am câțiva prieteni care munces acolo.Acum la începutul anului au fost nevoiți sa vina acasa ca sa.si faca pasaport pentru a munci in continuare.