| anonim_4396 a întrebat:

Stimulentul de 500 lei pentru persoane cu dizabilitati acordat de doamna primar Gabriela Firea se acorda numai persoanelor din Bucuresti? Sau si din Ilfov si din țară? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Numai din Bucuresti. S-a mentionat asta la stiri.

| Peridava a răspuns (pentru Peridava):

De fapt, eu am auzit de niste vouchere, nu stimulente. Dar nici un primar nu da nimic pentru locuitorii altui oras.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Peridava):

Nu ai auzit bine

7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Salut, Cristi, e primarul Bucurestiului, da banii din bugetul local, asa ca da numai persoanelor cu dizabilitati din Bucuresti. Cei din alte localitati au primarii si bugete locale. Nu ar trebui sa dea acesti bani; e ca si cum ar admite ca nu poate administra intregul buget. Trebuia sa ii bage in proiecte ale primariei.

| Mirris a răspuns (pentru minrest):

Totusi e discriminare din partea statului.Nu zic ca primarii ar fi de vina, insa si noi suntem un popor care ne multumim numai cu putin si mergem pe ideea de "lasa ca merge si asa" sau sunt multi oameni care se multumesc cu putin, desi merita mai mult.De ex.mi se pare o mare escrocherie si furt pe fata cu asa zisa "pensie speciala"Ori sunt eu proasta si nu pricep ori de fapt asta e adevarul.Ne lasam condusi de oameni ca Dancila.Ce pretenții sa mai avem? P.S.Imi cer scuze daca am deviat putin de la subiect.

| minrest a răspuns (pentru Mirris):

Nu are nimic ca ai deviat, pensiile speciale nu au treaba aici (si eu sunt contra lor), Firea e (din nenorocire) primarul Bucurestiului, ea nu poate discrimina intre cetatenii tarii. Ea trebuie sa nu discrimineze intre bucuresteni.