| anyia a întrebat:

Stiti ca o mare parte din specialisti au spus ca sfarsitul lumii va veni in decembrie 2012... Ei au spus asta in urma cercetarii calendarului maiasilor, care se termina teoretic anul viitor. Mai nou se spune ca calendarul a fost calculat gresit si de fapt se termina prin 2060. Voi ce parere aveti despre acest lucru?
PS:nu ma tem ca vine sfarsitul anul viitor si mi se pare amuzant cum unii isi iau de acum "masuri de precautie", pur si simplu vreau sa stiu cum gandesc unii dintre voi.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai Dumnezeu știe ce va face cu noi!
Pa, pa.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Specialisti in ce? In dezinformare, spam, in senzational, literatura sf?

| Hombre a răspuns:

Multumim pentru noutatile pe care le-ai spus in legatura cu calendarul, nu mai imi fac probleme acum daca zici ca s-a aminat taraboiul.Mai sunteti multi cu maiasii acestia? Nu stiu cum de nu nimeriti inaintea trenului.

mira
| mira a răspuns:

Nimeni nu poate prevedea cu exactitate un sfarsit al pamantului.

| JaJe a răspuns:

Vrei sa stii parerea mea draga Anda?

Sfarsitul lumii nu va veni niciodata, poate doar atunci cand va muri soarele (peste cateva miliarde de ani), de ce spun acest lucru?

Uite-te in jur, cate tehnologii avem, NASA de exemplu studiaza Marte, vor sa mute populatia pe Marte, e posibil! sustin si eu teoria aceasta! Daca va veni sfarsitul lumii pe Pamant, asta inainte sa "salveze" populatia prin colonizarea altei planete, nu va fi sfarsitul lumi! Nici cand va muri soarele peste cateva miliarde de ani! pana atunci, avem tot timpul sa calatorim in univers in cautarea altei sisteme solare (sa nu crezi ca Soarele este singura stea pe univers) Si tot asa!

Ti-am explicat in termenii astrologici, sper ca ai inteles la ce m-am referit.

Numai bine!

| Rox348 a răspuns:

In primul rand nimeni nu stie cand vine sfarsitul lumii, nici macar Isus, doar Dumnezeu, in al 2-lea rand asta e doar o poveste pentru asi vinde ei raviste si CD-uri, deci nu iti fa griji ca poate veni si mai devreme si mai tarziu, dar dupa cum se vede nu mai e mult pentru ca apar deja semnele din Biblie ceea ce inseamna ca nu e prea bine si ca ne apropiem de sfarsit

| justme97 a răspuns:

Eu,cand ma uit la televizor si se difuzeaza astfel de stiri imi iau niste popcorn si niste suc ma asaz si incep sa rad
ma uimeste cum fiecare isi da cu presupusul si de fapt nimeni nu stie nimic
si in 2000 a fost sfarsitul lumii si iata ne si acum
te miri ce nebun nu stiu cum se gandeste ca a gasit o piatra si pe piatra aia scrie ca maine, joi, peste o luna 2-3 e sf lumii si lumea mai slaba de inger si mai naiva ce face:casca gura la ala care ar trebui sa fie la nr 9.
asta e viata! majoritatea sunt plecati cu pluta iar restul care sunt intregi la minte se minuneaza de ce pot sa mai inventeze ceilalti

| irinutza18 a răspuns:

Mie mi se pare o abureala! ganditi-va de cate ori sa zis asta in delungul a atatori ani.eu sincer nu cred! mai bine neam face grij de ce se metrece in prezent nu de presupunerile unor oameni. trecutul e trecut viitorul mai are de asteptat prezenturl este cel ce conteaza! 1