| Ioana54677 a întrebat:

Sunt divorțată de fostul soț, era foarte violent de asta am ales sa divorțez. Acum sunt recăsătorita, insa fostul soț mă urmărește peste tot, nu pot merge nicăieri fără actualul meu soț. Exista și o plângere la poliție pe numele fostului soț ce am făcut-o cât eram cu el și era violent dar poliția nu a făcut nimic în privința lui.Ce pot face legal în situația asta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune iarasi plangere penala pentru hartuire, conform art.208 Cod penal.
Daca nu se iau masuri te poti adresa Parchetului de pe langa judecatoria in circumscriotia careia este domiciliul vostru.