| alondrakiss a întrebat:

Sunt in concediu prenatal.Ar trebui sa iau banii de pe un concediu medical.In caz că nu mi se dau banii ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Concediul prenatal este un concediu medical si nu poti avea 2 concedii in acelasi timp, asa ca n-ai ce bani sa primesti.
Doar daca ai avut concediu medical, inainte de concediul prenatal, ai dreptul la acea indemnizatie.
Solicita plata de la Casa de Asigurari de Sanatate din judetul tau. Daca nu vor sa te plateasca ii poti da in judecata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cerere.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Reclamatie la ITM.