| DanaDaniela2222 a întrebat:

Sunt in proces de divorţ cu sotul meu eu îi zic fostul eu am un iubit nou dar "fostul soţ"mă urmăreşte si nu ma lasa în pace vrea să ne reconstruim relaţia eu nu mai vreau pentru ca e agresiv şi în timpul casniciei m-a amenintat cu cuţitul am facut plangere la poliţie şi nu sa întmplat nimic ce să fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune-i ca daca te mai urmareste o sa-i faci plangere penala pentru hartuire si poti cere si un ordin de protectie, conform L.217/2003.

| gabicoo a răspuns:

Te plictisești rău! Nu?
Ba ți-a dat o palmă - prima dată în viață, ba e bolnav și are febră, ba ai făcut dragoste cu el și ai uitat să iei pastila, ba ești divorțată, ba te-ai cuplat cu un chelner, ba ești în divorț că soțul este foarte violent, etc.

Tu n-ai ocupație? Mergi și ia-ți serviciu. Vei fi ocupată și așa se vor rezolva problemele tale din căsnicie.