| toldo a întrebat:

Sunt SGV intr-o unitate militara iar din martie am fost mutat in alta garnizoana la --cerere--.mai pot beneficia de solda de instalare, compensatie pentru chirie sau contravaloarea biletelor pentru transport in comun? si daca da va rog sa-mi spuneti cum si baza legala.

2 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca ai fost mutat la cerere, nu beneficiezi de drepturile de care ai fi beneficiat daca mutarea se facea in interesul serviciului. Prin urmare, nu o sa primesti indemnizatia de instalare, compensatia luna pentru chirie si nici contravaloarea biletelor de transport.

| paramell a răspuns:

Sal...normal trebuie sa primesti banii de instalare dar nu ca si sompensatie pentru banii de chirie si bilete de transport. trebuie sa iti faci raport catre comandantul unitatii iar pentru a primi bani pe biletele de transport alea se rezolva la financiar. si eu am trecut prin astea. sa traitiwinking