| NewChangeSociety a întrebat:

Sunt singurul care are această frică sau paranoia că, în orice moment, poți ajunge pe străzi și să devii boschetar, iar atunci alții vor face experimente pe tine și te vor răpi? Dacă ai ajuns boschetar, practic ai ajuns în iad.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu tu zicei ca trebuie sa fii prost in era asta a digitalizarii sa nu faci bani? Cum sa ajungi pe strazi?

| ioana748 a răspuns:

Nu se intampla nimic atata timp cat esti responsabil.
Nici de rapit nu te rapeste nimeni.
Daca aceste ganduri persista poti apela la un psihiatru.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Frica e ca o boală incurabilă. In momentul in care ți-a pătruns în suflet face ravagii inestimabile.
Îți recomand s-o înlocuiește cu curaj. Consideră că ești mort. Iar acum ridicate-n picioare și trăiește fiecare zi cu curaj și cu fruntea sus

| MistarGoGu a răspuns:

Nu chiar! Trăiești bine! Te iau smecherii te spala, te îmbracă te duc la un notar și semnezi niște acte sa devii PATRON de fațada!
Apoi iau ei actele și încep sa tragă TUNURI cu firmele alea! În acte este patronul " Boschetar " dar fără nimic pe numele lui!
Statul roman o ia pe cocoasa fără TVA și impozite plătite!

| 1onur a răspuns:

Mi-e îmi este frică să ajung Boschatar și drogat mai rău decât mieste frică de Dumnezeu de acea nu pun nici mâna pe țigări băutură droguri nu vreau sa așa toată viața de aface cu așa ceva mai bine mor dar cu așa ceva nu am de aface toată viața.

| NewChangeSociety explică (pentru 1onur):

Am această frică și nu o pot stăpâni. Trebuie să-mi fac un control?

| 1onur a răspuns (pentru NewChangeSociety):

Păi este absolut normal sa ai teamă că poți ajunge drogat dacă te apuci de așa ceva și cu siguranță poți ajunge și pe străzi si bătaia de joc al altora fiindcă o dată ce te obișnuiești să-ți bați joc de sufletul tău și corpul tau cu fumatul drogurile băutură alcoolul ajungi sclavul lor.

| 1onur a răspuns:

Pe mine mă îngrijorează faptul că nu-și pun întrebarea cea mai mărunte. Dacă eu fumez cu ce mă aleg? Ce-mi face mie fumatul ăsta bine? Cu ce-mi face mie bine fumatul ăsta? Băutura asta cu ce mă aleg eu din băutură și alcoolul asta cu mă aleg eu sănătos și bine din droguri? Faptul că nu-și pun întrebarea asta mie in mine se naște o frică mate fiindcă mă întreb că prostul cum sa fi atâta de orb atâta de orb sa nu vezi cât rău îți face fumatul drogurile băutura alcoolul și sa accepți să-ți distrugi sănătatea viața sufletul în halul ăsta de prost cei cu atâta prostime și nu-și pun o întrebare atâta de Simplă și care pentru ei are conta cu Adevărat pentru sănătate lor pentru sufletul lor pentru viața lor

| Koba12345 a răspuns:

Am fost in situatia in care ma gandeam unde voi dormi noaptea, da am lucrat si platit chirii, ulterior cumparat garsoniera mea. In Romania imobiliarele sunt foarte iefite daca nu esti pretentios.
Iar faza cu experimentele si a fi rapit e aiurea - deindata ce esti barbat dar sa fii si femeie nimeni nu se injoseste sa te rapeasca sau sa faca experimente.