| anonim_4396 a întrebat:

Svastica.De ce e interzisă şi de ce naiba eşti băgat la pârnaie dacă "o promovezi"?

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Se consideră semn al nazismului, şi în cam toată Europa, tot ce înseamnă nazism e interzis. Dacă eşti văzut fluturând steaguri, tatuat etc, se consideră automat că eşti neo-nazist sau chestii de genul, împărtăşeşti ideologia nazistă. Eşti băgat la pârnaie că nimeni nu vrea un nou Hitler, să se repete istoria.

| CosminC86 a răspuns:

Svastica este interzisa, pentru ca Axa a pierdut razboiul. Oricum legile din Romania sunt mai mult decat penibile, atata timp cat "secera si ciocanul" bolsevic sunt permise, ma intreb de ce nu ar fi permisa si svastica.

| hunterpainting a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "promovezi"

| MaliciousDeath a răspuns (pentru hunterpainting):

Chestii banale, gen un tatuaj sau chiar şi un simplu tricou cu asta:http://i.imgur.com/gbMjn.jpg imprimat pe el.

| hunterpainting a răspuns (pentru MaliciousDeath):

O sa se uite lumea urat da nu te baga nimeni la puscarie pentru un tricou.

| andreiboss31 a răspuns:

Istoria este spusa de invingatori, nu de cei ce au fost infranti in razboaie.NU uita asta!

| zahre a răspuns:

Fiindca este semnul celor care au facut foarte mult rau-nazistii.Esti de acord cu svastica si o promovezi inseamna ca esti rasist sau neo-nazist. De obicei cei care promoveaza svastica sunt oameni care fac multa discriminare.Iar discriminarea si gruparile neo-naziste se platesc cu inchisoarea.

| totenkopfSS a răspuns:

Eu personal sunt Neo-Nazist, si pot spune daca nu pierdea Germania razboiul si Maresalul Antonescu nu era omorat, poate ca acum Romania nu mai era numita TIGANIA in toata europa.