| aquarising a întrebat:

Temele pentru vacanță sunt intrezise prin lege doar pentru elevii din învățământul primar și gimnazial? Pentru liceeni rămân obligatorii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Temele din vacanta nu sunt interzise prin lege.
Ordinul MENCS nr. 5893/2016 prevede ca, de regula, profesorii nu vor da teme in vacanta pentru elevii din invatamantul primar si gimnazial, fara a face referire si la elevii de liceu. Asa fiind este la latitudine profesorului daca da ori nu teme in vacanta.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Temele de vara NU sunt interzise prin lege!
Daca profesorul va cere sa le faceti, aveti obligatia sa le faceti, pentru ca veti fii notati la scoala!

| cristimihailov a răspuns:

Sa termini scoala. nu este nici asta obligatoriu.

Stai linistit, viata este grea, dar trece.

Mai bine pune mana si intoarce paginile cartii decat sa intorci toata viata betonul si sticla de bautura.

Alegerile tale au consecinte. Fa-le corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma tem ca e invers fata de cum zici tu laughing
Scrie acolo ceva că rău nu-ți e dacă faci.

| StefanTS a răspuns:

Temele de vara nu sunt obligatorii dar ar fi bine sa faci si tu ceva acolo pentru ca profesorii cand vad ca elevul isi face tema ei vor fi madrii de elev si o sa iti dea note mai mari mai usor.