| Lori17 a întrebat:

Știe cineva daca pot scoate un certificat de deces al mamei mele eu având 16ani jumate?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți încerca. Citește cu atenție actele de care ai nevoie pentru înregistrarea decesului.
http://notariat-tineretului.net/succesiune/eliberare-certificat-deces
Condoleanțe! :(

| Fatamuntilor a răspuns:

In mod normal certicatul se da pe loc.
Ar fi bine sa [totusi) sa fie un adult.
Tin minte ca mie mi-a cerut buletinul ei, certicatul de nastere, o adeverinta de la medicul de familie care o avea in evidenta a constat decesul si cartea mea de indentitate.In mai putin de o ora am avut certificatul de deces.Bine ar fi sa fie scos cat mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sa fi decedat? Nu, in niciun caz.