| NWOtheory a întrebat:

Tot mai multe persoane au început să organizeze tombole pe Tik Tok prin intermediul Tik Tok și Revolut. Costa 10 lei biletul să te înscrii când se aduna 900 de participanți suma de 900 de lei ei acorda 2 premii de cate 300 de lei la 2 câștigători și restul de 300 le rămân lor. Ei extrag un număr aleatoriu pe site-ul random de la 1 la 90. După aceea cei 300 de la fiecare runda care le raman lor își pun în contul de economii de pe revolut si reseteaza contul din nou pe 0. Este legal sau ilegal ce fac ei? Fac într-o zi cât fac alții în toată luna de munca.

Este legal să faci treaba asta? Am vorbit cu cei de la Revolut și mi-au spus că nu se bagă, că doar autoritățile din România pot face ceva în privința asta. Se încadrează la categoria organizării de jocuri de noroc. Dacă este legal, mă apuc și eu, și s-ar apuca toți să facă chestia asta.

Se pare că băieții au găsit rețeta succesului și metoda sigura de a face bani super rapid. Cine spunea că banii se fac greu si trebuie sa muncesti pentru ei sa inselat amarnic. aici este dovada că banii se fac extrem de ușor!

Răspuns Câştigător
| ZappyTV01 a răspuns:

Chiar nu e rea combinatia sar mai baga cineva?

| NWOtheory explică (pentru ZappyTV01):

Nu cred că are nimeni ce să iți facă.
Autoritățile din Romania nici atât.
Revolutul nici atât.
La fiecare runda ai căștig de 100-200, la 30 de participanți cu cate 10 lei dai 2 premii de 200 și 100 iți rămân tie.

| ZappyTV01 a răspuns (pentru NWOtheory):

Mersi de funda!

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce să câștige totul statul? Eu unu nu cred in selectarea câștigătorilor, adică cum se determină?

| NWOtheory explică (pentru RAY):

Ba da. Pe telefon. intra pe siteul random.
https://www.random.org/
Dar nu este ok.
Își păstrează taxa la fiecare runda.

Ai o șansă din 90. sau depinde cum vrea el să facă. Totul se face pe tik tok. Daca câștigi iți trimite banii. Dar el căștiga la fiecare runda.

| NWOtheory explică (pentru RAY):

La 300 de lei (30 de participanți care îi trimit 10 lei, ei acorda 2 câștiguri de 100) și restul de 100 își păstrează el.

| ZappyTV01 a răspuns (pentru RAY):

Aia zic RAY! Ai fumat o tigara!

| RAY a răspuns (pentru ZappyTV01):

Eu niciodată nu am crezut în așa ceva, nu m-am riscat prea mult în viața asta nu vb de jocurii

| RAY a răspuns (pentru ZappyTV01):

Ich habe nie geraucht

suntserios
| suntserios a răspuns:

Organizarea de tombole fără autorizație este complet ilegală.

| NWOtheory explică (pentru suntserios):

Poate să fie. Și? Îi prinde cineva până la urma?
Tik Tokul nu se implica.
Revolut nu se implica.
Autoritățile din Romania fac ceva?

| suntserios a răspuns (pentru NWOtheory):

Probabil ca nu face nimeni nimic daca nu se face o reclamatie.
nu e treaba nici a tiktok nici a revolut

| gabicoo a răspuns:

E ilegal dar dacă le merge! Atât timp cât există proști care plătesc - De ce nu?

| NWOtheory explică (pentru gabicoo):

Și nu îi prinde nimeni?
Nici macar nu se agita cineva să îi prindă.

| NWOtheory explică:

Am întrebat daca este legal sau nu ce fac ei și daca sunt șanse să fi prins și să ți se întâmple ceva?

| mamaceb a răspuns:

Logic ca nu este legal. nu au cum sa garanteze ca extragerea se face "random". ca exista un asa zis premiu... etc. Asta se numeste inselaciune si punct, dar la cati fac asta e greu sa-i prinzi.

| NWOtheory explică (pentru mamaceb):

Ba da. Pe telefon. intra pe siteul random.
https://www.random.org/
Dar nu este ok.
Isi pastreaza taxa la fiecare runda.