| Sisjahshajaja a întrebat:

Trec de la taxa la buget(Facultate)
Am fost admis la facultate-taxa (universitate buc) si mi-am intrerupt anul din motive personale, incep anul universitar 2017-2018 si vreau sa stiu daca pot sa mai dau examenul pentru a intra la buget sau daca ma pot transfera in sem 2 la buget
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ierarhizarea buget-taxa se face la inceput de an, si nu exista "transfer la buget". Daca ai medii mari intri la buget, nu te poti transfera la buget...
Daca vrei sa dai examenul trebuie sa le spui ca vrei sa-ti retragi dosarul si sa dai iar admitere, si atunci o sa dai examen.