| LaviniuA a întrebat:

Un chinez are dreptul sa emigreze in Europa dupa bunul plac?

In Buc avem multi asiatici prin zona Colentina. Cred ca sunt chinezi.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de Statul chinez daca ii lasa sa plece si de tara unde vrea sa emigreze daca ii primeste.
Nici China si nici tara din Europa nu sunt obligate sa-i lase/primeasca.

| RAY a răspuns:

Nu sunt chinezi și sunt din Bangladesh, Vietnam

| gabicoo a răspuns:

Dacă te referi la autoritățile chineze - cei care sunt lăsați să plece (emigreze) din China sunt foarte atent selectați. De regulă sunt recrutați de serviciile secrete chineze.

| LaviniuA explică (pentru gabicoo):

Ziceam de oamenii de rand. Nu ma intereseaza aia gen gangam style.

| gabicoo a răspuns (pentru LaviniuA):

Tocmai oamenii de rând nu sunt lăsați să plece din China. Pleacă doar cei care pot servi unui anumit interes.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Dacă lăsăm arăbei, de ce n-am lăsa chinezi? Măcar ăia sunt mai civilizați.