| calubalan a întrebat:

Un nou raport al Comisiei Europene asupra reformei Justitie din Romania, vine sa ne traga usor de ureche, fara sa spuna nimic despre problemele esentiale si deosebit de grave ale actului de justitie de care se loveste cetateanul roman, devenit vrand-nevrand si el cetatean european. De ce nu opreste Isarescu intarirea leului? http://gandeste.org/......eului/9916

2 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Ce are de-a face justitia cu intarirea leului? Justitia in Romania e intr-adevar oarba asa cum se spune, dar in sensul ca marile faradelegi nu sunt vazute, iar micile "gainarii"sunt tratate fara scrupule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si aici politica, mai da-l in puii mei si pe isarescu si pe toti.