| Matei11122333 a întrebat:

Un prieten are o telescopica care a cumparat-o de la cineva care a fost implicat intr-o bataie cu arma respectiva, intrebarea este daca vine politia la el acasa si vede telescopica care a cumparat-o ce se intampla?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca cumva o gaseste politia atunci ar putea fi acuzat de complicitate la infractiunea de lovire, daca a cunoscut ca vanzatorul a fost autor la acea bataie si a folosit bastonul.

| gabicoo a răspuns:

Dacă este atât de prost să i găsească poliția la el merită să și-o ia cu telescopica de 20 de ori pe cocoașă. Dar cum legea este lege se alege și cu dosar penal pentru complicitate și tăinuire.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îl poate considera complice. Da trebuie să fii prost da tii căcatul ăla I'm casa când știi despre ce e vorba.