| AndreiC13 a întrebat:

Un șofer care posedă permis de conducere de mai puțin de 1 an de zile poate sa iasă înafara țării? ( e vorba de Ungaria )

3 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da, nu este nici o problemă

| Dumbi a răspuns:

Un sofer care abia si-a luat permisul poate pleca imediat din tara. Nu este vreo lege pentru asta, si sper sa nu fie adaugata niciodata.

| cristinel375 a răspuns:

Soferii incepetori, respectiv cei sub un an de experienta pot circula la fel ca ceilalti soferi doar ca la vitezele legale se circula cu 20 Km mai putin fata de cele normale.