| mariazet45 a întrebat:

Un sondaj de opinie; daca maine ar fi alegerile dintre; Basescu, Antonescu, Oprescu, Geoana voi cu cine ati vota?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Geoana categoric. E cel mai capabil sa conduca Romania la momentul actual.

31 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pana la alegeri mai avem timp sa ne gandim si sa ne hotaram pe cine votam.Este foarte important ca cei care au drept de vot sa isi exercite acest drept constitutional si sa nu spunem ''nu ma intereseaza'', adevarul este ca votul tau conteaza.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Marietza45 sunt si eu in aceeasi dilema. Nici mie nu imi place actuala stare de fapte. Nu am incredere in actualul presedinte, dar din nefericire nu vad nici in altii o alegere mai potrivita. Sper ca pana la alegeri sa ma lamuresc. Conteaza foarte mult si pe cine l-ar avea presedintele ales in vizor pentru primul ministru. In fond dupa cum e constitutia la noi presedintele ne reprezinta in lume, dar primul ministru este cel care ne rezolva problemele... sau ar trebui sa nu creeze altele noi. Ma intreb, daca acum cand suntem in prag de alegeri si ar trebui sa ne imbie cu "lapte si miere" in vederea votului, atunci dupa alegeri cand se vad oamenii "cu sacii in caruta" cat de rau va fi pentru noi astia de jos, votantii...

| mariazet45 explică:

Am pus aceasta intrebare pentru a ma lamuri cu cine sa votez eu. Sant asa de nehotarata ca am zis ca voi vota cu cel care e mai ales de ceilalti pentru ca stiu ca oricum acela va iesi. Ma scoate din minti sa realizez ca omul care a distrus 3 partide a dat jos 3guverne si a rupt 3 coalitii in care a semnat si a promis ca vor conduce impreuna, cel care nu stie ce sa mai scoata sa iasa in fata si nu stie ce strambe sa mai bage printre parlamentari, va iesi din nou presedinte. Sper din tot sufletu sa cada la al doile tur de scrutin, daca nu Dumnezeu sa ne ajute si sa ne apere.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dreptul la vot este un drept castigat, legiferat prin Constitutia Romaniei, asa ca voi merge la vot si optiunea mea este Mircea Geoana.

| MihaiA a răspuns:

Oprescu.

| JesterRO a răspuns:

Credeti ca daca NU va duceti la vot e mai bine?
Nu poti avea incredere in niciunul, insa mai bine alegi unul capabil si mincinos decat un inutil care fura cu 2 maini.
Macar daca votezi iese ala care creaza cat de cat un avantaj.

| AndutzaAndu a răspuns:

Pe mine.laughing
Nu, serios acum eu cred ca as vota pe Basescu... dar toti vor sa fure si ei cate un pichee hee

| zerozero a răspuns:

Basescu! Merita sa fie in continuare presedinte. a facut multe pentru Romania si va mai face. parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe nici unul, a doua optiunie ar fi tot aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ipoteză: interes
Demonstrație: minciună
Concluzie: scop
Pe nici unul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunu...nu m-as duce la vot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita efortul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geoana Mircea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Basescu nu l-as vota nici daca ar promite dublarea salariului minim pe economie, pentru ca doar cu asta ne-am alege, cu promisiunea, doar asa s-au "ridicat" toti. L-am votat o data si regret. Geoana ar fi mult mai bun, sper sa nu ma dezamageascawinking si va sfatuiesc pe toti sa mergeti la vot, pentru ca nu aveti nimic de pierdut, si daca ne-am prezenta toti ar scadea sansele fraudarii alegerilorhappy parerea mea! numai bine la toata lumeawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preferintele mele: 1.Basescu, 2. Antonescu.
In niciun caz pe Oprescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antonescu e curat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe base.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antonescu Crin - Laurentiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonim: Geoana e cel mai în măsură de a scoate ţara din noroi - succes domnule preşedinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu logik daca alegem pe geoana vai de noi big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea cred ca e valabila din 2011. Acum cu cine mai votati?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geoana... clar big grin

| Kanghu a răspuns:

Basescu a facut destul de multe lucruri bune, dar capabil e si Geoana

| bittersweet a răspuns:

Anul asta am devenit si eu majora... bucurie mare! Pot sa votez! Si ca sa sarbatoresc acest lucru... NU ma voi duce la vot! Toti sunt o apa si un pamant...fiecare cu grupurile lui de interese.