| nuku a întrebat:

Unde a dus somajul mascat prin scoaterea la pensii anticipat si dezvoltarea invatamantului particular prin a se inscrie tot tineretul la facultati chiar daca cu chiu cu vai a terminat liceul si mai bine sa fie student decat sa ii se plateasca somajul.
Iar acum cand s-au cam terminat studiile chiar 2 ani intr-un an se plang ca singurele locuri de munca sunt de meserii si nici un caz de juristi, economisti sua ingineri
.
Iata cum creste acum procentul la somaj!

1 răspuns:
| elena a răspuns:

Ehei, tinerete multe dezamagiri vei mai trai in viata, nu numai alaturi de acest guvern, ci si de altele ce vor urma, totul este sa rezisti.
Alexandru Vlahuta a scris un pamflet in versuri "1907", iata prima strofa:
Minciuna sta cu regele la masa...
Doar asta-i cam de multisor poveste.
De cand sunt regi, de cand minciuna este,
Duc laolalta cea mai buna casa."

In locul regelui, astazi, altcineva se afla la masa puterii...mai este loc de vreun comentariu?!

Citeste pamfletul si vei vedea ca de-atunci incoace nimic nu s-a schimbat, chiar daca Adevarul, o ruda saraca a romanului insista sa ajunga macar o data, in tot acest timp sa stea de vorba cu "regele".