| Dumitrache_Madalina_1985 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti cu cat timp inainte ca bebele sa implineasca un an trebuie sa ma intorc la munca?(bebele face 1 an pe 19 aprilie 2012 si am semnat prntru indemnizatie crestere copil pe un an)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In OUG 111/2010 si NM de aplicare, aprobate prin HG 52/2011, ambele cu md.si compl. ulterioare, nu este prevazut un termen expres.
Totusi, din interpretarea lor, opinez ca trebuie sa te intorci cu cel putin o luna inainte de implinirea varstei de 1 an. Numai bine!

| acinorev a răspuns:

Eu zic că nu prea ai face binee dacă te-ai duce la servici, mai ales că ai semnat acel contract pentru creşterea copilului pe un an. Baftă! happy

| LoLiTaBella a răspuns:

Eu stiam ca in luna in care face un an