| dann13l a întrebat:

Vă salut, dacă am cumpărat o mașină în iulie 2024, am băgat-o la fiscal, eu dacă am vândut mașina și scot fiscalul în octombrie 2024, mai trebuie să plătesc fiscalul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent, pentru inmatriculare pe cumparator, nu este nevoie de certificatul de atestare fiscala, aceste a fost inlocuit de inregistrarea de catre cumparator a masinii la compartimentul de impozite si taxe de la primaria de la domiciciliul sau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin sa plătești fiscalul...