| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal asa ceva?
http://stirileprotv.ro/......redea.html

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este deloc normal dar este o situatie care se perpetueaza si chiar se acutizeaza an de an, slabind mereu calitatea invatamantului.
Din nefericire la aceasta situatie concura mai multi factori, incepand cu politica invatamantului, situatia materiala precara, lipsa educatiei din familie a unor elevi, o slaba preocupare pentru invatatura, etc. Toti acesti factori duc la o lipsa de atractivitate a carierei didactice si, implicit, la un corp profesoral tot mai slab.