| NWOtheory a întrebat:

Voi câte joburi vă luați ca să puteți trăi și voi ca oamenii, decent? Eu am urmat modelul pisicii, am luat 9 joburi pe 2000 de lei (multitasking și multifuncțional) ca să pot trăi și eu decent și să am de toate, ce îmi trebuie. Când mă duc la magazin și văd că o sticlă mică de apă este 4 lei, să nu mă mai plâng. Voi câte joburi aveți ca să puteți trăi decent?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Măi tu ești mai tare decât directorul LPS Suceava. Ăla încasează indemnizații din 8 locuri diferite și cu toate acestea atârnă pe la diverse evenimente poate, poate linge și el ceva moca.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu pare ca ti-ai facut cont pe aici ca sa iti bati joc de oamenii care muncesc cinstit, ca vorba aia e vacanta si ai mult timp liber

| NWOtheory explică (pentru suntserios):

De ce să îmi bat joc? Faptul că ai nevoie de mai multe joburi pentru a putea trăi decent... eu sunt vinovat pentru asta?

| NWOtheory explică (pentru suntserios):

Nu mă pot bucura niciodată de vacanță și nu există vacanță pentru cei ca mine. Când ai nevoie de opt joburi pentru a putea trăi decent.

| suntserios a răspuns (pentru NWOtheory):

Acu vreo 2 saptamani spargeai 50.000 lei la pacanele, azi ai nevoie de 9 joburi? parca ii numeai tampiti pe aia care in ziua de azi nu pot face joburi online, pai ce am facut Vasilica?

| LisaJulie a răspuns (pentru suntserios):

Sau este un caz de super om mai ceva ca Iron Man ( Tony Stark), sau Batman( Bruce Wayne) care pot face 10 de lucruri deodată și au iq peste 150

| NWOtheory explică (pentru LisaJulie):

Pai cam așa ar trebui să fim toți în ziua de azi stimabila. Daca ai IQ-ul mai mic de 100 riști să mori de foame!

| LisaJulie a răspuns (pentru NWOtheory):

Îți fac cunoștință cu unii din Parlament care au iq sub 100 și nu mor de foame

| suntserios a răspuns (pentru NWOtheory):

Tragem concluzia că tu ești mult sub 100 de ai nevoie de 9 joburi?

| johnnny123 a răspuns:

Și de când o să începi să nu te mai plângi? Că până acum doar asta ai făcut.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cei care zic ca traiesc cu 3000 lei (nu 2000 cat ai zis tu ca tu esti extremist) ori stau in casa parintilor care platesc facturi si diverse (nu ca as judeca, doamne fereste) ori locuiesc cu chirie sau rate in casa impreuna cu partenerul care si el castiga MINIM 3000 lei. Daca nu te incadrezi in una din situatiile astea si ai 2000 lei si esti nevoit sa iti mai iei un job, iti recomand cu caldura sa te cari din tara asta. Ceea ce o sa fac si eu cu siguranta

| NWOtheory explică (pentru Furnicuta000):

Și daca se cara toți cine mai rămâne în mizeria asta de tara? Toți se plâng de neajunsuri. Nu auzi pe unul să zică' uite frate' am salariu asta și îmi ajunge și mie o luna de zile. Nu frate!