| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau sa devin membru AUR sau Pro Romania că și tata e membru Pro Romania dar sa mă mai gândesc, parca as vrea mai mult la AUR, vreau sa vă întreb dacă am vreo obligație ca simplu membru de partid? Și ce am dreptul ca membru de partid simplu? Mi-a plăcut să mă uit la politica de mic copil, mereu mă uit la dezbaterile politice și îmi plac foarte mult, mai ales sa mă uit la alegeri electorale.
Pot spune că mă intereseaza politica și soarta țării, cum pot sa devin simplu membru de partid al unui partid politic că AUR sau Pro Romania?
Și în calitate de simplu membru ce drepturi sau obligații am?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste statutul lor si o sa afli obligatiile membrului de partid.