| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma dau drept avocat.Ce limbaj ar trebui sa adopt si cuvinte? Pentru a apara pe cineva pentru furt?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu te poti da drept avocat, ar trebui sa te imbraci adecvat, sa ai o imputernicire avocatiala si o legitimatie. Falsificandu-le pe acestea, spre a putea trece drept avocat, o sa ajungi alaturi de cel pe care vrei sa-l aperi. Numai bine!

| eusicumine_4355 a răspuns:

Vorbeste normal, poti reprezenta persoana in instanta fara sa te dai drept avocat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te poti prezenta in instanta ca si avocat si mai bine sa nu o faci.Cred ca stii ca falsificarea de documente este pedepsita de C.P.