| TheWolf007 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un ATV de 125cc cu 400E si da si casca cadou merita? si ca sa-l conduc la tara am nevoie de permis pentru ca la descriere zicea ca nu este obligatoriu inmatriculabil... Funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa poti circula in mod legal pe drumurile publice, indiferent unde, trebuie sa-l inscrii la primarie si sa ai permis de subcategoria B1. Numai bine!

| ombladon a răspuns (pentru Ioandelasal):

Asta pentru 49cc, pentru 125 ai nevoie de subcategoria A1

| Ioandelasal a răspuns (pentru ombladon):

Pentru motocicleta de pana la 125 cmc este nevoie de A1, raspunsul meu este corect.

3 răspunsuri:
| Nemira96 a răspuns:

Eu stiam ca pentru a conduce un atv cu motorul mai mare de 50cc iti trebuie categoria A. Daca ai 18 fa-ti A-ul si inmatriculeazati-l. Daca spui ca circuli cu el numai in comuna nu-l mai inmatricula.Si daca te prinde politia da-le si lor de cate o bere si scapi.stima.astept funda
:d