| Mihai11 a întrebat:

Zilele trecute am cumpărat un telefon dintr-un magazin, iar apoi am intrat cu el (aflat încă în cutie, împreună cu bonul) într-un supermarket care se află în aceeași clădire cu magazinul.
Nu am cumpărat nimic din supermarket și am ieșit tot pe la intrare. Însă când am dat să ies, au sunat aparatele acelea anti-furt vreo 2-3 secunde, probabil din cauza bonului de la telefon. M-am oprit și eu însă nu mi-a atras nimeni atenția (casierele aflându-se acolo și ele), și mi-am continuat drumul.
Ar trebui să rezolv ceva la asta, sau nu s-a luat în considerare?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai ce sa rezolvi. Odata ce ai iesit de acolo, numeni nu te va mai intreba vreodata ceva. Daca ar fi crezut ca e o problema, te-ar fi oprit sa te verifice.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca ar porni aparatele alea de la o bucata de hartie? Ce naiv esti! Se mai amuza si cei de la pază, de plictiseală.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai dacă nu ai furat nimic ce problema sa fie?
Așa mai pornesc aiurea unele aparate, angajații știu asta si nu se stresează.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Bondarel99):

Pai pentru ca tocmai ei. le pornesc. Cei de la paza!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Nu cred. Eu am pățit asta in multe magazine de îmbrăcăminte gen H&M, Bershka, suna alarma la ieșire, ma opream nedumerită și paznicul fără sa se streseze absolut deloc zicea "mergeți, mergeți". Nu știu care e chestia dar nu văd de ce le-ar porni ei.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Bondarel99):

Pai am avut un prieten care lucra. la paza. si imi povestea ce facea. cand se plictisea! Se amuza pe chestia asta!laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Aa așa de plictiseala treaba lor, sa facă ce vor.