| mODIN a întrebat:

Am citit "Colectionarul" de John Fowles saptamana asta. Oficial o sa-l declar ca fiind romanul meu preferat, e de o profunzime pe care nu am mai vazut-o nicaieri. Pentru ceilalti care l-ati citit, ce parere v-a facut?

1 răspuns:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Am citit-o și eu iarna asta, o aveam demult în bibliotecă.
Mi-a plăcut foarte mult. Nu e romanul meu preferat, dar e cu siguranță unul foarte bun și printre cele mai interesante alegorii ale rolului intelectualului în societate și cum e privit el.