| InoueOrihime a întrebat:

Am nevoie de o parere. Am scris aceasta carte: http://www.wattpad.com/67384934-ridica-te-si-lupta-conti nutul-cartii cu speranta de a ajuta pe multe persoane. Este o carte de psihologie si filozofie. Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

O colectie de truisme luate din carti "motivationale" de mana a doispea.
Banal.
Felicitari pentru timpul pierdut in care ai adunat lucruri care n-o sa ajute pe nimeni, niciodata.
Toate argumentele aduse de truismele respective sunt LOGICE. Ori subconstientul nu reactioneaza la argumente logice.
Tu poti sa-i spui cuiva ca "bai ala-i invidios pe tine de fapt.". Eventual o sa faci omul sa se simta bine maxim 5 minute,ca dupa aia o sa ii mai zica inca un om ca "esti naspa", si aici deja o sa fie afectat emotional respectivul cetatean, si argumentul logic dat de tine o sa pice secerat.

Nu e destul sa stii ceva. Trebuie sa constientizezi acel lucru.

| InoueOrihime explică (pentru unknøwn):

Tot ce am scris acolo am trait si am inteles. Stiu foarte bine ce am scris si sunt constienta de tot. In caz ca tie nu iti place, este problema TA is numai a TA. Eu nu am copiat de nicaieri in caz ca te intrebi. Poate pe tine nu te vor ajuta lucrurile scrise de mine pentru ca tu probabil crezi ca esti superior celorlalti si intelegi atat de bine unele lucruri, incat nu mai ai nevoie de sfaturi si altele. Cartea mea a placut multora si a ajutat pe multi, si in caz ca tie nu iti place e problema ta. Multumesc de raspuns, apreciez parerea ta.

| zahre a răspuns:

TE IUBESC!(bine, nu vreau sa par obsedata...).Dar cartea ta este GENIALA! Impartasesti aceleasi opinii ca mine! Nu inteleg de ce nu ai multe voturi si multe vizualizari.Sunt sigura ca 90%din cititorii de pe wattpad ar iubi-o! O sa incerc sa-ti promovez cartea, dar nu stiu daca voi reusi.Nici eu nu sunt"populara"...

| InoueOrihime explică (pentru zahre):

Multumesc! Ma bucur ca si tu gandesti la fel ca mine! :3 Nu am multe voturi pentru ca pe unii ii doare adevarul, multi se vor simti cand citesc cartea mea. Ai wattpad? Chiar as vrea sa citesc si eu din cartile tale, in cazul in care ai watt. ^.^

| zahre a răspuns (pentru InoueOrihime):

Sigur,doar sper sa-ti placa :http://www.wattpad.com/user/BreathlessLisette

| InoueOrihime explică (pentru zahre):

Voi citit imediat ce am putin timp liber. Acum sunt putin ocupata cu temele, dar voi citi. :*