| Carpen_Sabina_2002 a întrebat:

Are cineva caietul de vacanta de casa a 6-a de la editura Booklet? Daca il are cineva rezolvat mi-l poate da si mie sa il copiez?

10 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Da tu ce neputinta ai in a invata? Iti e mai usor sa copiezi, logic. Cu copii ca voi, tara nu o sa aiba viitor!

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu zău, și tu îți făceai întotdeauna temele de vacanță? Tuturor ne este ușor să copiem, că de mici copiem tot ce fac adulții. Mai departe depinde de noi pe ce ne axăm pentru originalitate.
Să fim sinceri, învățământul din România este foarte prost. Introduc în programă multe chestii inutile și nu înțeleg că fiecare copil are un nivel diferit de a înțelege și a învăța.
În general, populația tării noastre este una depresivă. Și nu boschetarii de pe stradă pe care îi vezi sunt depresivi, ci aștia care se descurcă cu banii. De câte ori auzi că un boschetar s-a sinucis față de câte ori ai auzit că un om cu o viață acceptabilă și-a bătut familia, a violat sau s-a sinucis?

| Florentina9210 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Iti dau drfeptate, dar vezi tu, daca copii merg pe principiul ''hai sa copiez ca e bine'' mai tarziu cand vor sta la poarta si vor manca seminte, a cui o sa fie vina?
Logic ca invatamannt mai prost decat la noi, nu exista, insa trebuie sa fim si noi pe linia de plutire. Acum, daca ai diploma, stai la rand, la angajare, ca daca vine unul cu bani si cu relatii, te da pe tine la o parte.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu sunt un exemplar care s-a bazat pe copiat. Nu mi-a plăcut școala, ba chiar am urât-o pentru că eram mai înceată și nu mă atrăgea felul cum predau profesorii. Profesoara mă înjura, ba chiar mi-a tras una de m-a lipit de tablă de față cu toți colegii din simplul motiv că nu știam cum să rezolv un exercițiu la matematică. Din păcate, numărul acestor profesori crește. Au facultate, au învățat la vremea lor. Dar, școala nu te învață ce trebuie cu adevărat să știi despre viață. Iar, dacă îi întrebi pentru ce trebuie materia pe care ne-o predă, răspund scurt: ''Asta îți trebuie pentru BAC''. Că na, nu o să ne ajute în viață.
Acum sunt studentă, dar tot pe metoda copiatului mă bazez. Nu te gândi că reușesc să copiez la examene, când scriu pe ciorne rețin în mare parte.
Am ales o facultate ușoară, nu am renunțat la ea. Am colegi premianți care s-au dus la ASE și nu au făcut față și acum lucrează la Kaufland. Eu am fost o ratată în ochii lor, nici nu le vină să creadă că mă descurc la facultate și încă am și bursă. La cursuri nici nu sunt atentă, multă materie inutilă. Prefer să citesc o carte pe gustul meu.
Iar, cu privire la ăștia cu bani și relații să știi că stau doar de frumusețe. Tot aia care muncesc o să fie răsplătiți până la urmă. Ei muncesc dublu față de ăștia care nu fac nimic dar au relații, așa se capătă experiența în ziua de astăzi.

| Florentina9210 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Este vreo persoana care nu a copiat? sa fim seriosi. Oricine la un moment dat a facut asta. Dar trebuie sa stim si cand sa ne oprim.
Stai linistita ca acum la facultate poti intra si fara bac. Cum am mai spus, si am vazut ca multe persoane nu recunosc asta, dar banul vorbeste!
Ce pot sa spun, felicitari pentru asta, ca nu ai renuntat!

| UnBroken2016 a răspuns:

Stie flori ce spune. Mai bine in beci la mamica pana la 30 de ani, stie ea ce spunewinking.

| whatevernvm a răspuns (pentru UnBroken2016):

Eram sigura ca nu te poti abtine. rolling on the floor))

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Iar dai iama in cotet, vulpoiule?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand i-am zis ca ma iau de ea ca se oftica foarte repede a incetat. Reluam peste 2 3 saptamani cand ii trece laughing.

| d0areu a răspuns:

Imi amintesc cand eram si ei asa laughing)