| Andwta a întrebat:

Am de facut o carte S.F. Si vreau sa ma ajutati un pic. Ce credeti ca i-ar placea la diriginta de romana? Si ce tema sa aleg sa o impresionez? Mz

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Alege ceva mai fantasy cu elfi si tot felul de creaturi magice- profesoara ta de romana nu cred ca ar fi atrasa de tehnologie

6 răspunsuri:
| ams2001 a răspuns:

Daca vrei sa faci o carte, învață sa scrii, pe bune, cred ca profesoara ta de româna ar fi impresionata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre Extraterestrii!

| TheAvenger a răspuns:

O carte nu o poți scrie într-o săptămână sau 2. Îți trebuie timp mult. Poate ai vrut să spui compunere. Și dacă vrei să o impresionezi, citește vreo câteva pagini dintr-o carte scrisă de Isaac Asimov și fă-ți o idee.

| Andwta explică (pentru TheAvenger):

Nu am nevoie de citit trebuie' sa o creez singura si e o carte de 5 pagini. Doar nu ma fac scriitoere, acu' pe bune

| TheAvenger a răspuns (pentru Andwta):

Aia e compunere. Atunci nu știu. Eu ți-am zis de unde să te inspiri ca să poți să scrii ceva.

| Zoella a răspuns:

O poţi posta pe wattpad, să vezi părerile celorlaţi înainte de a o da dirigintei.