| Zozolle a întrebat:

Imi puteti explica rolul repetitiei : Soare, pretutindeni soare. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| PerfectInsanity a răspuns:

Este o figura de stil care te duce cu gandul la sacru, soarele simbolizand atat lumina interioara cat si cea exterioara. Focul este element catharctic (purificator).Cea mai simpla interpretare ar fi : razele soarelui simbolizeaza bucuria (lumina)

1 răspuns:
| annabountii99 a răspuns:

Pai arata puterea soarelui, adica fierbinteala cu care arde. FUNDA? happy