| AlinnutSsa a întrebat:

Buna

In ultima vreme mi-am facut timp sa citesc. Stati calmi nu citesc "Ion Crengi", cu cat povestea e mai "mincinoasa" si paranormala cu atat imi plk mai mult.

Pana acum am citit : "The Twilight Saga" si "Fortele Raului Absolut". Imi puteti da si alte carti de ganul acesta. [ raspunsul as vrea sa fie complet: 1. Numele cartii/seriei; 2.Numele fiecarui volum, daca se poate 3. autorul]

Multumesc! cel mai complet raspuns primeste funda si voturi

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

1. Carti cu vampiri:
-Seria Cronicile Vampirilor, de Anne Rice:
Interviu cu un vampir
Vampirul Lestat
Regina damnatilor
Povestea hotului de trupuri
Diavolul Memnoch
Vampirul Armand
+ din seria noua, Vampirul Vittorio.
-Seria Vampirii Sudului, de Charlaine Harris:
Morti pana la apus
Moartea la Dallas
Clubul mortilor
Moarta pentru toti
Mort de-a binelea
Categoric moarta
Morti cu totii
Mai rau decat moartea
Mort si ingropat
-Hotel Transylvania, de Chelsea Quinn Yarbro
-Dracula, de Bram Stoker
-Seria Casa noptii, de P.C. Cast, Kristin Cast:
Semnul
Tradarea
Aleasa
Infruntarea
Obsesia
Tentatia
Focul
2. Carti cu vrajitoare
Seria Cronicile Vrajitoarelor, de Anne Rice:
Taltos
Lasher
Ora vrajitoarelor

Eu le-am citit pe toate, iar ordinea nu este arbitrara, e un top personal. Bafta la citit!

5 răspunsuri:
| Sabìŋaaa a răspuns:

Buna. Si mie imi place sa citesc acest gen de carti. Luna asta am inceput cu seria Vampirii Sudului, dupa care este facut serialul True Blood. Cartile sunt mult mai frumoase!

Numele volumelor :
-Morti pana la apus
-Moartea la Dallas
-Clubul mortilor
-Moarta pentru toti
-Mort de-a binelea
-Categoric moarta
-Morti cu totii
-Mai rau decat moartea
-Mort si-ngropat
-Moarte in familie.

Nu te speria de titluri. ( cum am facut eu prima data laughing ) Sunt foarte interesante love struck. Si autorul este Charlaine Harris. Poti citi online sau ti le poti cumpara de pe net.

| IrisMov a răspuns:

Incearca si volumele din "Casa noptii"- P.C. and Kristian Cast. Sunt cu vampiri adolescenti si reusesc sa te tina in suspans happy

| Dana1903 a răspuns:

Ce citeşti tu face de râs literatura universală. Cred că mai bine ai citi "Ion Crengi".
Dar ca să fiu fată de treabă, dacă vrei ceva paranormal şi de calitate citeşte "Istorisiri macabre" de Hitchcock.

| tomis1 a răspuns:

Ion Crengi? Pe bune?

| Georgiana8 a răspuns:

Buna,eu am citit Amurg,new mon,eclipse,breaking dawn de stephenie meyer,si sunt niste carti nemaipomenite,de asemenea mai poti Mara de Ioan Slavici,Jurnalul uniu jurnalist fara jurnal de Ion D. Sarbu, Enigma Otiliei de George Calinesc, 100 de carti interzise de Karolides Nicholas, Jurnalele Vampirilor de L.J. Smith,
Nu plange sub clar de luna de Heather Davis, sau Mai las-o moale cu fantomele de Megan Crewe.
Pe toate le poti citi pe http://cartielectronice.blogspot.com/
LECTURA PLACUTA