| Titia a întrebat:

Sunt inscrisa la un club de lectura(editura Arthur) si coordonatoarea pe scoala ne-a spus sa ne gandim la o sceneta facuta de noi cu personaje din diferite carti pentru sfarsitul anului scolar.Ma puteti ajuta? Sa fie niste idei amuzante, trasnite cu cat mai multe personaje.Multumesc!

1 răspuns:
| emignon a răspuns:

Ceva de genul,,Minciunel",in care piesa insa se combate minciuna, iar eroul principal se lauda in fata tuturor ca:,, Am sapat si-am tot sapat, si-o comoara am aflat". Va rog cautati pe net, din nefericire nu cunosc autorul.