| cesiiii a întrebat:

Bună!
Știți cumva dacă pot pune cărți din Google pay pe Kindle? Dacă răspunsul este "da", îmi puteți spune cum fac asta?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Se poate face prin emailul atasat Amazon,
cum a indicat Furnicuta, insa exista o metoda chiar mai simpla de atat:

https://www.amazon.com/gp/sendtokindle

Intri pe site-ul indicat mai sus, te loghezi cu contul de Amazon,
si iti tragi in acea fereastra cartile dorite.
Formatele suportate sunt DOCX, TXT, JPEG, PDF, EPUB.
Ai avantajul ca poti urca documente mai mari decat prin email.

Daca e un fisier de doar catva KB cu extensia ASCM,
situatia se complica putin:
trebuie sa descarci si sa instalezi Adobe Digital Editions,
sa iti creezi un ID Amazon, si apoi sa incarci cartea in format ASCM in Adobe Digital Editions.
O sa ti-o genereze in format EPUB, o salvezi,
dupa care o poti trimite pe Kindle prin metoda indicata mai sus.
(sau prin mail-ul Amazon, daca doresti sa te complici).

https://www.youtube.com/watch?v=g1aJZE7Jc6o&t=147s

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa le descarci in laptop/pc si de acolo le trimiti direct pe kindle pe adresa aia de mail speciala pentru kindle

Răspuns utilizator avertizat
| CernatFlorin a răspuns:

Da poti pentru asta, va trebui sa conectezi Kindel-ul la computer, daca cartea este un fisier ASCM sau EPUB poti descarca Adobe Digital Editions si sa transferi cartea din programul acesta pe Kindle