| anonim_4396 a întrebat:

Apelez la voi pentru ca am nevoie de niste "provocari". Vreau sa scriu esee, povesti sau ceva de genul asta pe niste teme alese de voi. Adica sa-mi dati o tema sub forma de titlu. Vreau sa invat sa-mi redau gandurile cat mai bine in cuvinte. Scopul: poate ajung scriitoare intr-o zi...
Deci, daca va simtiti filozofici va invit sa-mi dati o mana de ajutor! happy

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Se spune "eseuri". Incearca sa scrii ceva artistic despre ceva prozaic:aragazul.Un artist adevarat poate asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru mira):

Am scris "esee" o doamne, nu pot sa cred asta!
Stiu ca se spune "eseuri", sincer chiar stiu, nu imi dau seama ce a fost cu mine aseara...
Imi cer scuze, sigur tema la info a fost de vina.
Am sa ma gandesc la chestia cu aragazul sa stii, suna intr-adevar a provocare si deja parca am o idee. happy

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Pai e simplu... sunt atatia care cer ajutor la teme! faci si o fapta buna, te si antrenezi happy

| DakotaRoyse a răspuns:

Eu spun să-ţi alegi tu o temă, cu care te simţi mai confortabil, pe care o cunoşti mai bine.

Sau dacă neapărat vrei, scrie un eseu despre "cum să alegi tema potrivită pentru un eseu" big grin

| roxy1direction4ever a răspuns:

Scrie despre o lume imagina sau o lume in care vrea sa traiesti.