| MyhayBoSs97 a întrebat:

As vrea sa va intreb la ce roman mai usor as putea face fisa de lectura? dau funda la cea mai buna idee!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Aici ai povestiri de romane http://www.lecturirecenzate.ro/povestiri-pe-scurt/romane/, iar aici găsești modelul unei fișe de lectură http://www.lecturirecenzate.ro/2012/09/15/rezumatul-recenzia-referatul/
Spor la treabă! :)

| Elenuca3567 a răspuns:

Eu iti recomand sa incerci Maitreyi de Mirecea Eliade, e un roman placut destul de usor si scurt. Altul din literatura romana ar mai putea fi...hm... Amintiri din copilarie de Ion Cranga (nu ai specificat pentru ce nivel vrei sa faci fisa de lectura). Din literatura universala iti sugerez romanele lui Jane Austen sau Chrlotte Bronte. Daca ne-ai spune mai detaliat ti-as putea face o recomandare mai ampla. happy

| Dytzu007 a răspuns:

Ai putea incerca sa faci la Mara-de Ioan Slavici, este un roman deci apartine genului epic este usor... dupa parerea mea sau mai usor la Morometii vol 1-de Marin Preda unde trebuie sa o faci pe parti ceea ce e usor deoarece pentru a face un rezumat la toate 3 partiile nu iti ia nici mult timp nici multe foihappy