| scrisy23 a întrebat:

Ce carti as putea sa citesc, daca am 12 ani? Imi place genul Fantasy. Multi spun ca ar trebui sa citesc colectia Wardstone, dar nu gasesc recenzii sau rezumate, deci habar nu am daca chiar merita s-o citesc... Puteti sa-mi spuneti despre ce e vorba? Si ce carti credeti ca merita citite? Merci mult! Funda!

P.S. Am citit Harry Potter

Răspuns Câştigător
| Zedd_Zedd_1999 a răspuns:

Este vorba despre un copil de 13 ani, care vrea sa isi gaseasca o meserie de la varsta asta frageda! Si alege sa fie ucenicul unui vraci... Am citit toata colectia si mi s-a parut foarte interesanta! Eu zic ca merita!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt cativa scriitori foarte buni de literatura fantasy si iti recomand sa citesti cartile acestora, de ex.:
-George R.R. Martin - ciclul Cantec de gheata si foc si culegerile de nuvele si povestiri.
-J. R.R. Tolkien - ciclul Stapanul inelelor si Hobbitul.
-Roger Zelazny - ciclul Cronicile Amberului.
Aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_scriitori_de_fantasy gasesti o lista cu scriitori de literatura fantasy. Pentru cei scrisi cu culoare albastra gasesti toate titlurile tot pe ro.wikipedia.org, dand clic pe nume.

| IrinaAndreea a răspuns:

Am gasit aici un site de recenzii, facute de o fata cam de varsta ta: http://www.otoiu.com/wordpress/

| scrisy23 explică (pentru IrinaAndreea):

Multumesc mult pentru site!

| Rebeccaily a răspuns:

Serii:Jurnalele vampirilor,academia vampirilor, vampirii din morganville, altfel de ingeri, eve, seria twilight(crede.ma cartile sunt mai.ok.decat filmele), shadow falls ...momentan atatea imi vin in minte... sper ca te.am ajutat