| IulianaSweet14 a întrebat:

Cum pot invata mai usor?
Maine, ma asculta la : geografie, biologie + dau test la romana si franceza...
La cel mai bun raspuns, dau fundita! happy

Răspuns Câştigător
| 3ly3 a răspuns:

Pai mananca ceva... apoi o bucatica de ciocolata si dupa asta apuca-te de invatat dar atunci cand citesti fii cu gandul la ceea ce citesti... apoi mai repeta 1 data, doua si sigur vei retine ceva.

| IulianaSweet14 explică (pentru 3ly3):

O sa incerc! Multumesc! :*

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Iuliana, nu există rețete de a învăța mai ușor pentru o zi, în care te ascultă pe tine la mai multe obiecte. Dacă vrei să înveți mai bine mereu și să obții rezultate din ce în ce mai bune, citește și aplică ce scrie aici http://www.lecturirecenzate.ro/......-mai-bine/

| IulianaSweet14 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru IulianaSweet14):

Cu plăcere și succes! happy

| MihaiGe a răspuns:

Bea lapte si vei invata mai bine.
Baftă la invatat!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Scrie ideiile principale pe o foaie. Incearca sa te odihnesti mai intai. Nu te gandi in alta parte decat la acea lectie.
Pa, pa~

| eusebiu99 a răspuns:

C a sa poti invata mai usor mai intai trebuie sa manaci ceva pentru ca creierul tau sa functioneze mai bine.Si atunci cand citesti trebuie sa intelegi sa citesti nu sa inveti pe derost

| d4ea a răspuns:

Pai poti face notiteextragi ideile principale, apoi elaborezi si incearca sa te concentrezi si sa iti creezi o memorie vizuala, adica sa pozezi cu mintea paginile caietului sau cartilor.

| Desire01 a răspuns:

Mănânca ceva dulce sau mai mult, înveti întâi la teste iar dupa aia la ce ascultă(sau cum ai în orar)

| Marya_Anna_1972 a răspuns:

Conteaza de lectie.La geografie de pe harta, la biologie daca este despre corpul uman de pe o imagine care reprezinta corpul uman sau la flori de pe o imagine cu flori, la romana de pe un text si la franceza de pe un text la franceza.