| ingerinaripat a întrebat:

http://www.wattpad.com/user/AndreeaMdlina2#! Ce parere aveti? Sa continui, sau sa ma las? Follow me daca vreti! Astept sfaturi! Multumesc! Dau funda!! :o3 :o3 :o3

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Personal nu sunt adeptul acestor tipuri de povesti, dar faci o treaba buna, keep up the good work!

4 răspunsuri:
| Geo353 a răspuns:

Si eu am avut la inceput o mare problema in asta. Am si eu cont, uite ti-l dau daca te intereseaza http://www.wattpad.com/user/Geo-Jhonathan. Acum sa trecel la tine. In primul rand regulile sunt: dupa fiecare sem de punctuatie pui spatiu. Cum fac eu acum daca vezi. Asa se vede mai ordonat si arata mai bine. Cand ai dialog, poti sa pui liniuta "-" sau ghilimelele. Una la inceput si una cand termini de spus ce a zis personajul. Gen: "Stiu cum te simti sa ai nevoie de cineva atat de tare incat incepi sa ai incredere in toti, iar asta nu e deloc bine." Daca alegi sa pui linia de dialog o pui, iar apoi nu lasi spatiu. GEN: -Nu am nevoie de persoane ce-mi fac rau, ii spun stiind ca nu ii pasa de parerea mea absolut deloc. Intelegi? Daca da, atunci sa trecem mai departe. Eu am ales sa pun mai bine ghilimelele pentru ca dupa ce le inchid, pot spune mai usor ce gandeste personajul. Eu nu sunt perfecta la scris, dar ma chinui si eu cum pot. Ti-am dat sfaturi pe care le-am primit si eu la inceput. Intre timp o sa capeti mai multa imaginatie si o sa scrii mai bine. Eu te-am invatat acum la cum sa asezi. Cat despre ideile ce se desfasoara in carte, asta tine numai de tine. Trebuie sa ai un inceput bun, asa o sa ii atraga pe cititori. Daca inceputul e slabut, iti pun cartea pe planul 2 si incearca alta. Dar daca e bun si te tine in suspans suficient cat sa stai cu sufletul la gura pana pui urmatorul capitol, atunci e perfect. Incearca sa faci publicitate la carte, pe tumble, weheartit, unde gasesti. Pe facebook nu stiu ce sa zic, vor spune "prietenii" ca e o idee prosteasca si vor rade de tine, la mine cel putin asa au facut, nici pana astazi nu stiu ca scriu. Daca vrei sa vezi cum scriu, citeste cartea "Regina Soselelor" ea e cea mai noua unde scriu mai bine. Restul, sunt vechi si trebuie editate MULT. Sper ca te-am ajutat! Sa ai o zi buna si multa bafta in continuare. O sa te perfectionezi intre timp, o sa mai citesti, o sa-ti mai vina idei. O sa fie bine.

| ingerinaripat explică (pentru Geo353):

Multumesc mult de sfat. imi pare rau ca nu ti-am dat tie funda...

| Geo353 a răspuns (pentru ingerinaripat):

Nu am nevoie de funda, doar ma bucur ca te-am ajutat. Nu e ca si cum as fi primit funda aia in real, e ceva irelevant pentru mine, stai calma!

| ingerinaripat explică (pentru Geo353):

O sa fie greu la inceput pana atrag cititorii, sa afle despre cartea mea...