| Denissa16 a întrebat:

imi puteti recomanda niste carti de dragoste frumoase? Va rog, vreau sa citest ceva frumos.

10 răspunsuri:
| Yamaha123 a răspuns:

Dragoste din intamplare!

| Mihaela1964 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea.

| IoanaL98 a răspuns:

Mândrie si prejudecata de Jane Austin..este o carte superba merita citita

| sweety9girl a răspuns:

Dragoste la prima vedere si A walk to remember

| Ally126 a răspuns:

"Lorelei" de Ionel Teodoreanu eu asta citesc...sau "Elevul Dima dintr-a saptea"

| dyddidu a răspuns:

Iti recomand Zapezile Iubirii de Al. Andrei sunt doua volume, le-am citit pe amandoua si sunt foarte frumoase happy

| Sărmăluță a răspuns:

Umbra vantului de Carlos Ruiz Zafon

| corolav a răspuns:

Încearcă să tastezi „Editura „Eminescu"-Colecția „Romanul de dragoste"
Poate găsești cele aproape 200 de titluri apărute în aii 70 - 80.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Iti recomand romanele lui Jane Austen ("Mandrie si prejudecata", "Ratiune si simtire", "Mansfield Park", "Emma'', Manastirea Northanger", "Persuasiune"), "Dragoste in vremea holerei"-G.G. Marquez, "Love Story"-Erich Segal, "Pe aripile vantului"-Margaret Mitchell(mi-au placut mult si cartea si filmul), "Pasarea spin"-Colleene McCullogh(superb si romanul si miniserialul), "Femeia in alb''-Wilkie Collins. Toate romanele acestea sunt foarte frumoase, ti le recoamnd din suflet! Spor la citit si o seara faina!

| Androphyla a răspuns:

Maitreyi - Mircea Eliade
Eugenie Grandet - Honore de Balzac