| FaraNume2 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti si mie niste carti de dragoste pentru adolescenti, niste carti in care pot gasi o realitate.
"Iubirea perfecta nu poate fi dobandita niciodata. Tocmai de aceea iubirea trebuie sa moara atunci cand isi atinge intensitatea maxima; e la fel ca un trandafir care nu are decat o sansa, anume sa fie taiat cand floarea sa a atins frumusetea desavarsita. O planta moarta si pastrata in ierbar poate sa incante ochii ani de-a randul. O iubire curmata in clipa cand a devenit foarte pasionala are puterea de a vrajii oamenii timp de secole intregi.
Mitul iubirii este o nascocire a basmelor, la fel de ireala si improbabila ca un orgasm continuu."
O carte ceva de genu asta! Am 16 ani.
Spuneti-mi va rog, pe scurt, despre ce e vorba in cartea respectiva.
Multumesc! :*... si a >:" dau fundita! :* >:"

2 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Fluturi de Irina Binder, 11 minute de Paul Cohleo. In prima este vorba despre o femeie care ajunge sa cunoasca un barbat (si frumos si bogat), relatia lor evolueaza gradat, dar dupa aceea lucrurile se schimba! Merita citita. Iar in a doua e vorba despre cum o femeie ajunge sa nu faca distinctia intre dragoste si sex decat mai tarziu.

| andreeaalexandra1995 a răspuns:

Te astept de Jennifer L. Armentout
E usor sa te iubesc de Tamara Webber
Destine la limita de Katie McGuire