| iloveyoumaria3 a întrebat:

Bună ziua! Am o nepoata care vrea să stea la cămin, este clasa a 8 a din piatra Neamț și vrea să stea la cămin la Colegiul Național de Informatică din piatra Neamț, știți cumva dacă o primește la cămin? Este clasa a 8 a și de asta întreb dacă poate fi primită

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă sunt locuri libere - de ce nu. Dacă mergeți la administratorul căminului și îi dați un "stimulent" ca să nu zic șpagă, se rezolvă mai mult ca sigur.

| adryang78 a răspuns:

În principiu, cam toate căminele oferă locuri și pentru elevi din afara instituției, dacă efectivul elevilor instituției este mai mic ca numărul de locuri și mai rămân libere.
Cel mai bine ar fi să dai un telefon la administrația căminului.