| AAnonimull a întrebat:

Buna ziua! Are cineva un plan de recapitulare la limba romana pentru simularea de la clasa a VIII-a? Daca da, ajutați-mă va rog!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Recapitulezi ce nu știi sau nu stăpânești. Dă-ne o listă cu astea

| AAnonimull explică (pentru sierra1):

Mai exact tot, ma ajuta o lista cu toate lecțiile date si eu imi făceam foi si repetam asa făceam de-obicei...

| bianca47 a răspuns:

Poti sa recapitulezi genurile literare si in rest fa modele de evaluari peste modele, fa cat de multe poti, pana simti ca nu mai suporti sa le vezi, pentru ca au aceeasi forma de exercitii, si lucrand de atatea ori o sa ti fie foarte usor sa le rezolvi. cand nu stii ceva poti sa te uiti in caiet, si dupa cand esti sugur ca poti sa le rezolvi fara ajutor acorda ti o ora si incerca sa termini si tot asa. Bafta!

| RebekaRebi a răspuns:

Îți spun ce am făcut eu, și m-a ajutat foarte mult, fă modele de evaluări până în ultima zi în care mai poți, în fiecare zi maxim 5 modele, și învață foarte bine toate genurile literare cu tot cu definiții și trăsături, pe baza lor vei putea argumenta fără nicio problemă și stres =)

| AAnonimull explică (pentru RebekaRebi):

Pai 5 sunt toate
(Testele de antrenament )

| AAnonimull explică (pentru RebekaRebi):

Contacteaza ma te rog pe Instagram @adyy. _14_