| Tintar_Marius_1998 a întrebat:

Buna ziua, daca am picat bacul la o materie si vreau sa il dau in toamna, trebuie sa dau si competentele sau doar bacul la acea proba?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa sustii competentele si nici examenul la celelalte 2 materii, este doar obligatoriu examenul la materia picata.
In cererea de inscriere la sesiune vei solicita expres sa-ti fie recunoscute notele la cele 2 materii la care ai obtinut note de cel putin 5.

| DontActLikeMe a răspuns:

Doar acea probă.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Daca ai trecut celelalte probe da

| Mircea2Cel3Ciornei a răspuns:

Nu l mai da ca n ai pentru ce.

| Genshoka a răspuns:

Dacă ai picat bacul la o materie și vrei să-l dai din nou în toamnă, nu trebuie să mai dai și competențele, doar bacul la materia la care ai picat. Așa că poți să te pregătești liniștit pentru acea probă și s-o iei cu brio de data asta.